Aksaray Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği

Aksaray Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği

İlk öğrencilerini 2019 yılında 52 kişi olarak edinen Aksaray Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği için aşağıda yapmış olduğumuz bilgi derlemeleri ile tercihlerinizde fazladan fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu yazıyı özel eğitim öğretmenliği kategorimiz için hazırlamaktayız.

Aksaray – Aksaray Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü

2019 yılında 24 kız ve 28 erkek toplam 52 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayan özel eğitim bölümü, 395,531 taban puan ve 17 bin 937 sıralama ile son öğrencisini almış durumda.

Tercih edenlerin 9 tanesi ikinci üniversiteli ve en yaşlı öğrencisi ise 1995 yılında liseden mezun olmuş. 2019 yılında Aksaray Üniversitesi Özel Eğitim Programı 5 bin 730 kişi tarafından tercih edilmiş.

Hayli yeni bir bölüm ve oldukça az bir kontenjana sahip, haliyle de tercih edilmesi genelde düşük puanlı öğretmen adaylarının bir umut olur mu acaba düşüncesiyle yüksek. Şu haliyle düşük puanlı öğrenciler için hakikaten bir umut kapısı aslında, ya tutarsa.

İkinci üniversiteliler nispeten daha az, sebep büyük ihtimalle çalışma zorlukları. Aksaray gibi küçük bir yerde okumaya müsait bir iş bulmak ve bu bölümü tercih etmek gerçekten zordur.

En yaşlı öğrencisi 95 yılında liseden mezun olmuş, hali hazırda 40 yaşın üstünde; ilk defa öğretmenliğe atanacak biri ise devlette ne yazık ki bir şansı yok, sanırsam bir yakını için girmiş olabilir.

Yıl2019
ŞehirAksaray
ÜniversiteAksaray Üniversitesi
TürDevlet
Kontenjan52
Taban Puan395,531
Sıralama17937
Kız Öğrenci24
Erkek Öğrenci28
İkinci Üniversiteli9
En Eski Öğrenci1995
Toplam Tercih5730
Şartlar1,24,75

Aksaray Üniversitesi Özel Eğitim Yorumu

İkinci üniversitesi olacak, hele ki önceki bölümü öğretmenlik ya da yakın bir bölüm olan birinin kesinlikle yazmaması gereken bir üniversite olacaktır, zira alttan ders alıp erken bitirme şansınız yok denecek kadar az. Ayrıca ikinci üniversiteli biri bu şehirde hem okuyup, hem çalışabileceği bir işi zor bulur.

Yeni mezun ve taze öğrenciler içinse her ne kadar şehir kısmen ufak olsa da okumalık bir yer, okumalık bir durum. Hem üst sınıflarında tahmini 45 yaşlarında bir sınıf arkadaşınızda olacaktır.

Aksaray Üniversitesi Sayfası : https://oeb.aksaray.edu.tr/
YÖK Atlas Sayfası : https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans.php?y=100890064

Paylaşın

Bir öğretmen güncesi..