1. Ana Sayfa
  2. Günlük Yaşam
  3. Aşı İçinde Yabancı Madde

Aşı İçinde Yabancı Madde

featured

Mevcut durum bahanesiyle, kagaşa içinde acil kullanım adı altında aşı olarak tanımlanan kimyasallarla ilgili bir haber Japonya’dan geldi; Aşı İçin Yabancı Madde görülmüş. Maddenin ne olduğu konusunda bilgi verilmemişse de, akla başka sorular geliyor. Biontech, Japonya ve Yabancı Madde üçgeninde akla gelen sorular.

İlgili habere şu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz, sildirmedilerse duruyordur…

Haber Türk Gazetesi http://bc.vc/Anpnp3a

Japonya Aşı İçinde Yabancı Madde Tespiti

Aşı İçinde Yabancı Madde
Aşı İçinde Yabancı Madde

Ortada bir hastalık varsa, hatta birde aşı varsa; hemen olup korunmak gerekir. Peki ya aşıyı üretenin geçmişi karanlıksa? İçinde ne olduğunu bilmiyorsak, kapalı kapılar ardındaki konuşmalarla onay aldıysa; yani gerçekte aşı değil ama aşı olarak tanımlanmışsa ne yapmalı?

Japonya’dan bir haber ilişti gözüme, aşının içinde yabancı bir madde görmüşler; bakınız görmüşler diyorum. Yani bir denetleme sonucu değilde sanki rast gelinmiş ve gözle görülmüş.

Biontech kimyasallarının içerisinde beyaz bir madde görülmüş, ilgili partinin kullanımı durdurulmuş. Benzer bir olay daha öncesinde Moderna kimyasalında da meydana gelmiş ve o parti kullanım dışı bırakılmış.

Şimdi bu haber beni ürtkütüyor aslında, gözle görülen yabancı bir cisim sebebiyle kullanım duruyor. Peki ya görülmeyenler?

Her ülkeye yollanan kimyasalların aynı bileşiğe sahip olduğu garanti mi? Hadi diyelim ki her maddeyi ismen bilmiyoruz, ya her ülkeye farklı yollanıyorsa?

Bildiğimiz birşey var, zincir ucuzluk marketlerine üretim yapan marka firmalar bile birşeyleri kısıyor değil mi? Ya firmalar kimyasalları yollarken farklılıklar yapıyorsa? Bu durum gözle görülüp belli olamayacağına göre ya bizdeki kimyasallar yurtdışındakilerle aynı değil ise?

Diyeceksiniz ki ne var bunda, e koruyuculuğundan tutun; yan etkilerine kadar dünya bazında yapılan araştırmaları kıstas almıyormuyuz? Zaten fakir ülkeler bu aşıları yeterince alamıyor, bizde alabilen en fakir ülkelerden biriyiz değil mi? Ya içinde gözle görülmeyen yabancı maddeler üzerinden üzerimizde deneyler yapılıyorsa?

Bakın Japonya’ya dahi giden iki farklı marka kimyasalda neler tespit edilmiş daha doğrusu görülmüş, bize neler yollanıyor kim bilir. Hani bir tabir doğdu son zamanlarda; Rihanna’nın dövüldüğü dünyada bize neler yapmazlar…

Kimyasalın içeriği paylaşılsaydı, nasıl olsa o içeriği üretemez kolayca kimse, en azından gelen her partinin aynı olup olmadığını bilirdik. Su da yollasalar, asitte; haberimiz yok…

Bu yazı gördüğüm bir haber üzerine aklıma gelenleri içermektedir. İlgili haber kaynağı sayfa başında verilmiş olup, başlığının görüntüsü de eklenmiştir; kaynak yine verilmiştir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap