1. Ana Sayfa
  2. Günlük Yaşam
  3. Ders Notları ve Kategorisi – Ders

Ders Notları ve Kategorisi – Ders

featured

Ders adı altında bir kategori oluşturdum, amacım ise belli; kendimi güncel tutarken sizlere yardımcı olmak, Ders Notları ve Kategorisi bunun için var.

Fatih KAYA olarak her zaman merak ettiklerimi, bildiklerimi sizlere aktarırken; esasında kendimede bir arşiv oluşturuyorum.

Ders Notları ve Kategorisi Neden?

Matematik ile girişi yaptığım ders kategorisinin en büyük zorluğu herşeyi siteye olduğu gibi aktaramamak. Taratıp attığımda ise Google tarafından hak ettiği önemin verilmeyecek olması, bu durumlarında benim motivasyonumu düşürmesi olarak söyleyebilirim.

Çözümlü matematik soruları ya da çözümlü fizik soruları gibi hem öğretici hemde çözüm gösterici olarak içerikler üretebiliyorum, zira yıllarca bu dersleri özel ders olarak verdim. Gelin görün ki internet ortamına nasıl aktarmam gerektiği konusunda sıkıntılarım var.

Özel Ders demişken…

Mesleki tecrübelerim arasında sözleşmeli öğretim elemanlığı da var. 2013 Mayıs 31’de ayrıldığım yer ise Hava Harp Okulu.

O güzel günlerde Harp Akademilerine bağlı olarak çalışıyor ve Fizik anabilim dalında yüksek lisans yapıyordum.

Geçmişten

Konu özetlerine internet üzerinden bakabilirsiniz, bir sürü kaynak var. Bu konuda eliniz rahat, lakin bireysel farklılıklarımız devreye giriyor ve özel bir eğitim arıyorsunuz; bu noktada sizinle aynı frekansta olan biri lazım geliyor.

Beni ve ders kategorimi bir radyo kanalı olarak düşünürsek, frekanslarımız uyuşursa performans alabiliriz. Tüm ders notu bakanlar benimle aynı frekansta değiller tabii ama bir kısmı öyle, ben bu kişileri arıyorum.

Ders kategorisinde azda olsa sürekli olarak birilerine, takipçilere sahip olabilirsem; birlikte gelişim göstereceğimizi umut ediyorum. Umarım ki birlikte başarıya ulaşırız.

Sınavlarla bir yerlere gelinebilen bir toplumda, sınavlara yönelik gruplaşarak çalışmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Tabii burada öneml kıstas ücretsiz olması, zira parası olanlar zaten bir şekilde özel hoca ordusuyla kendi gruplarını kuruyorlar.

Benim bu noktada yapabileceğim en büyük kısıtlama, sitenin masraflarını da karşılamak adına, bazı sponsor beklentileri olacaktır. Ayrıca sadece üyelere özel sayfalar ya da sadece twitter, facebook ve instagram gibi mecralarda sayfamızı paylaşıp, yorum yapma gibi şartları istemesemde getirebilirim.

Tabii bunların olması için öncelikle belli bir sayıya ulaşmamız lazım.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap