1. Ana Sayfa
  2. Gündemden Seçmeler
  3. Eskişehir Kaynaştırma Öğrencisine Şiddet

Eskişehir Kaynaştırma Öğrencisine Şiddet

featured

Öğrenciye şiddet son bulmuyor; Eskişehir Kaynaştırma Öğrencisine Şiddet bunun güncel örneklerinden biri. Sebebi ise malum ama bir şey demek…

Bu yazı gündemden seçmeler kategorisi için yazılmış olup, ne yazık ki pek hoş bir durum içermemektedir.

Bu Sefer Eskişehir Kaynaştırma Öğrencisine Şiddet

Dayak yiyenin öğrenci olmasını, dayak atananın öğretmen olmasını geçtim; 10 yaşındaki bir sabiye el kaldırmak nasıl bir psikolojik sıkıntının ürünüdür? Beni konudaki kişiler ilgilendirmiyor, doğrudur yanlıştır; olay mahkeme sürecinde. Esas olay 10 yaşındaki bir sabiye, savunmasız bir insan evladına saldırıda bulunulması.

10 yaşında, savunmasız. Bir de kaynaştırma öğrencisi yani daha da savunmasız bir sabi mağdur. Bırakın saldırsın, ne yapabilir ki?

Olayın aslını, astarını bilmiyorken olay hakkında yorum yapmak istemiyorum. Lakin birileri işini yapmamış, o belli.

İddialara göre öğrenci saldırmış, eğer öyleyse; bu denli bir davranış problemine sahip bir öğrenci kaynaştırmaya tabii olmamalı, buna olanak sağlayanlarda suç vardır.

Diğer bir sav ise öğretmen, bu öğretmen bunu bu şekilde kolayca yapabiliyorsa daha öncede yapılmışlar vardır; kapatılmıştır. Yine bir suç vardır yani.

Diyorum, olaya nereden bakarsam bakayım elimde kalır. Umarız ki herşey açığa çıkar, haksız olan cezasını alır.

Bu Olay Özel Eğitim Açığını Ortaya Koyuyor

Rehberlik öğretmenleri gibi her okulda en az bir özel eğitim öğretmeni olması gerekiyor, bu söyleniyor ama fiile geçmiyor. Umarız ki bu tarz olaylardan alınan dersler olmadan bu eksik giderilir.

Zira her okul, öğrenci, veli ve öğretmen özel eğitim uzmanının bilgisine gereksinim duyar. Adı üstünde özeldir, her birey gibi.

İlgili habere Google üzerinden ulaşabilirsiniz, buna benzer bir diğer olayda bu haberde.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap