eTicarette Farklı Ürün Dolandırıcılığı – Kullanıcı Deneyimleri

Dolandırıcılığı hırsızlıktan üstün görenler var, benim kanaatim öyle değil; daha bir yanlış. Yeni nesil hırsızların yöntemleri gün geçtikçe artıyor, eTicarette Farklı Ürün Dolandırıclığı ile sizlere uyarmak isterim, kullanıcı deneyimlerine ek yapıyoruz.

Yeni Nesil eTicarette Farklı Ürün Dolandırıcılığı

eTicarette Farklı Ürün Dolandırıcılığı

Hepsiburada üzerinden bolca alış veriş yapıyorum, çoğunluğu sorunsuz geçse dahi akılda kalanlar sorun yaşadığım alış verişler oluyor.

11 Aralık 2021 tarihinde %50 hepsipapel kampanyasına dahil olacak şekilde 2 ürün siparişi verdim. Biri Ikea 365 kupa bardak, diğeri ise metal çırpıcıydı. 2 ürünüde ikişer adet sipariş geçtim.

İşin tuhafı 2 üründe benzer ama farklı ürünler olarak çıktı karşıma. Benim sipariş verdiğim ürünle aynı işlevi yapacak ama kalite ve hatta ebat olarak çok farklı ürünler. İlk başta aklıma gelse de dillendirmek istemedim işin arka tarafını. Yani iyi düşün ki iyi olsun modundaydım, 3-5 liralık ürünler için böyle bir tezgah düzenleyecekler kadar aç gözlü olduklarını düşünemedim.

Meğerse aklıma gelen başıma gelmiş. Ikea kupası diye satılan ama kargodan çıkan kalitesiz-adi ürünleri iade etmek istediğimde satıcı olumsuz yanıt verdi; tekrar satışa uygun değilmiş. Bahaneye bak…

Ürünün yorumlarını inceledim, elemanın genel yöntemi buymuş. Yanlış ürün yolluyor çoğu saf kabul ediyor, itiraz edenlere de ürünü iade onayı vermiyor ve ürünü geri yollarken kırık olarak yolluyor. Zekaya bak, hem dolandırıcı hem milli servet düşmanı.

Ikea 365+ 24 cl Kupa Beyaz – Farklı Ürün Dolandırıcılığı

Öncelikle ürünlerden bahsedeceğim ama vereceğim hiç marka-ürün hakkında dolandırıcılık yapıldı diyemem; zira bu yaftayı sadece Türk Milleti adına mahkemeler verebilir. Ben yapılan yöntemi anlatıyorum, aşağıda verdiğim marka-isim gibi şeyler sadece ürünleri ve olayı anlatmak için kullanılmıştır.

Farklı Ürün Dolandırıcılığı

Gördüğünüz üzere son derece zarif bir fincan var karşınızda, yani kargo paketinden çıkmasını istediğimiz ürün bu. Ürün başlığı gayet aleni bir şekilde Ikea 365+ 24cl kupa. Ürün açıklaması 7 cm yükselikliğinde olduğu. Gelen ürünle ilgili fotoğrafları ve yorumları da sizlerle paylaşacağım tabii..

Ikea 365+ 24 cl Kupa Beyaz Yorumlar – Farklı Ürün Dolandırıcılığı

Görüldüğü ve yorumlardan anlaşıldığı üzere bu bir taktik, yanlış ürün yolla ve kar elde et.

Yorumların sadece 3 tanesini görüyorusunuz, bir sürü yorum mevcut ama dikkatinizi çekerim ki bir kullanıcı ürünün yanlış geldiğini bildiği halde iade etmekle uğraşmamış. Yani direkt olarak durumu kabullenmiş. Bu tarz kişilerden dolandırıcılardan nefret ettiğim kadar tiksiniyorum. Yanlış ürün gelmiş işte, yanlış! Niye kabulleniyorsunuz ki? Senin yüzünden bunlar türüyor, senin yüzünden insanlar mağdur oluyor. Zira bunlardan yüz bularak iadeleri de kabul etmiyorlar.

İnsanlar haklarını böyle sattığı sürece, bu tip satış yapanlar cezalandırılmadığı sürece biz böyle kalmaya mahkumuz.

Peki ben ne yaptım?
THH durumu bildirdim tabii, iade olarak gelecek kargoyu da teslim almayacağım. Eğer ki ürün ona kırık olarak gitmişse tutanak tutturup, iade ederdi. Kabul ettiğine göre sağlam ürün gelmiş. Satışa uygun olmayan kısmı ne bilmiyorum öğrenmemede gerek yok. Ben 14 gün içinde iademi yaparım! Sen onaylamazsan THH onaylar…

Hepsiburadaya durumu bildirdim ve defaatle aynı şeyi yaptıklarını, insanların dolandırılmasının önüne geçilmesi için bu satıcıyı engellemelerini söyledim. Ve şimdilik beklemedeyiz.

Diğer ürünü daha iade etme fırsatım olmadı, onuda ekleyeceğim buraya…

Yazı dolaşımı

Exit mobile version