1. Ana Sayfa
  2. Ev Geçindirmek
  3. Faizler Düştü Ne Yapmak Gerekir

Faizler Düştü Ne Yapmak Gerekir

featured

Ekonomik haberler bizler için oldukça önemli, son gündeme göre konumuz faizler. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası gibi devlet bankalarında faizler düştü ne yapmak gerekir peki? Buna bakacağız.

Bu yazı gündemden seçmeler ve ev geçindirmek kategorileri için hazırlanmış olup gündem takibi için mühimdir.

Kredi Faizler Düştü Ne Yapmak Gerekir

Gerek ihtiyaç kredileri olsun gerekse ev kredisi, devlet bankalarında faizler düştü; akıllarda ise ne yapmamız gerektiği yer alıyor.

Krediler çeşitli sebeplerle ile acil para ihtiyaçlarının karşılanması için hızlı çözümler sunarken, geleceği yönelik ihtiyaçlar için şimdiden gereken yüksek miktarlı para ihtiyaçları içinde deva olabiliyor. Yalnız yanlış ve gereksiz kullanımları da ciddi sorunlar açabiliyordu.

Merkez bankasının vermiş olduğu faiz indirme kararına gitti, bu faiz indirimi bankalara da yansıdı ve son kullanıcılara verilen kredilerin faizlerinde de indirime gidildi. Bunlardan özellikle ev kredisi oranları eski zamanları hatırlatır nicelikte.

Bu kredi oranları esasında halen çok yüksek, gezi olayları öncesiyle kıyasla çok fazla ama yinede son zamanlar için ideal durumda. Peki bu durumda ne yapmak gerekiyor?

Kredi cekmenizi tavsiye edemem ama önerim hali hazırda yüksek oranda bir kredi çekmiş iseniz bunu yapılandırmanızdır. Bu sayede toplam olarak ödemeniz gereken borç ciddi oranlarda düşecektir.

  • Aynı taksit miktarı ile daha erken borç kapama şansına sahipsiniz. Buna göre hem daha az taksit hem daha az toplam ödeme yapabilirsiniz.
  • Aynı vade ile daha az taksit ödemesi yapabilir ve yine daha az toplam ödeme kredinizi ve borcunuzu kapata bilirsiniz.

Bizim bu konuda tavsiyemiz taksit miktarını aynı tutarak daha kısa vadede borcunuzu kapatmak suretiyle kredinizi bitirmenizdir. Bu sayede daha da az bir ödeme ile kredinizi bitirebilirsiniz. En yüksek kar bu şekilde sağlanacaktır.

Faizler Düştü Ev Alınır mı?

Sorulan bir diğer soru da bu yeni faiz oranlarıyla ev kredisi çekip, ev alınıp alınmayacağı oluyor. Şu an yasana bu düşüşlerin devamı gelir mi bilinmiyor, ekonomik gündem belirleyecek bu durumu. Peki, alınır mı ev?

Bu konu hakkında pek iyimser değilim, müteahitlere güvenmiyorum. Bu konu hakkında bir iki düşüncemi bir daha ki yazımda paylaşacağım.

İlgili yazı Faizler Düştü Ev Alınır mı olarak yayınlanmıştır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap