1. Ana Sayfa
  2. Seo Muhabbetleri
  3. Googleda Yükselmek – İlk Sıralara Çıkmak

Googleda Yükselmek – İlk Sıralara Çıkmak

featured

Her web sitesi her zaman daha çok kullanıcı ister. Bunun en büyük sebebi kurulma amacıdır tabii, birazdan değineceğim. Çok kullanıcının anahtarı ise Googleda yükselmek, görünür hale gelmek.

İlk sıralara oynanır her zaman, rekabetin çok olduğu alanlarda çok büyük paralar harcanır. Mühim bir konu..

Googleda Yükselmek Neden Çok Önemli

Google üzerinden bir arama yapar, ilk 3 sonuçtan birine girersiniz. Bırakın diğer sayfaları, ilk 3 sonuç haricinde ilk sayfa sonuçları bile pek kullanıcı çekemez kendine. Hal böyle olunca herkes gözünü zirveye diker.

Arama sonuçlarında ilk 3 sırada olmak, bir şehrin merkezinde dükkan sahibi olmak gibidir. Müşteriniz eksik olmaz, tanımayanlar dahi sizden alış-veriş yaparlar.

İlk sıraların önemi tamamiyle görünürlük, ne kadar çok görünürsen o kadar kardasın. O kadar çok görünme ise sana istediğini verir.

Bakınız Google, hangi kullanıcısından para istiyor ki? Normal kullanıcılar bir kuruş dahi vermeden faydalanırken Google nasıl bu kadar büyüdü? Google zaten ilk sıra, facebooka bile girerken google üzerinden arama yapıyoruz. Ilk sırada olan Google bu sayede sürekli olarak pastanın en büyük ve kremalı kısmını alıyor. Bu pasta ilk sıranın önemini gösterir.

Google Sanayii Uyanıklar Pazarı

İlk sıraların önemi anlaşılınca bu işten rant sağlamak ve pastaya parmak batırıp, tadına bakmak isteyenler çoğaldı tabii.

Merkezde ki dükkanlara gözünü dikti yani herkes. Kimisi mafya gibi gidip koruma parası istedi, kimisi o dükkanları para karşılığı başkasına teklif etti. Bunları yalanların bir kısmı ciddi ve yeterli iken kimisi sadece blöf oldu.

Ama bir gerçek, Google bu işten kar elde ederken bir sürü kişinin de ekmeğine yağ sürdü. Çoğu kişi bazı bilgiler sayesinde hak etmedikleri yerlere geldiler, bu haksızlık tabii olarak halkı zarara uğrattı.

Uyanıklardan kurtulmanın en iyi yolu ise

Özel Eğitim Blogunda Googleda Görünürlük Ne Alaka?

Her şey göründüğü gibi değil, bazı şeyler daha derine iniyor. İlk bakışta bir özel eğitim öğretmeninin seo muhabbetleri ile google ilk sıralara çıkmak ile ne alakası olabilir diye düşünmeniz gayet normal, aslında bu özel eğitime karşı olan ön yargınız gereği.

Özel eğitimde sadece renkler, saymayı, eşleme çalışması yaptığımızı sanıyor olabilirsiniz, yanılıyorsunuz. İş göründüğünden çok daha öte boyutlarda.

İnanamayacağınız başarı hikayelerine sahibiz, olacağız da!
Size bir iki tanesini ben sunacağım bu hikayelerden, sonra araştırmanız için yöntemde sunacağım.

Ege Akdeniz Googleda Yükselmek
Ege Akdeniz Googleda Yükselmek

Her hangi bir önem sırası yapmadım, Google üzerinde arama ile ulaştığım bir haber sitesi superhaber-nokta-tv adresinden edindiğim bir haber, Otizm Spektrum Bozukluğu olan bir öğrencimizin çoğu kişinin sıfır çektiği sınavda 256. olduğunu gösteriyor. Resimde yer alan başlığı google ile aratırsanız, sizde bulursunuz.

Rabia Googleda Yükselmek
Rabia Googleda Yükselmek

Yine geçtiğimiz senenin bir haberi, haberler-nokta-com adresinden aldım. Rabia özel yetenek sınavıyla devlet üniversitesinde okuyacak.

Yukarıda sadece iki tane haber paylaştım, bunları bulmak hiç zor olmadı; google araması ile hemen elde ettim. Sizde bulabilirsiniz…

Şimdi gelelim Google Seo ve Özel Eğitim Öğretmeninin ortak noktalarına. Google ile ilk sıralarda çıkarsak, çok ziyaretçi gelecektir.
Çok ziyaretçi görüntülenme demek.
Çok görüntülenme ise sponsor ve reklam anlaşmaları demek.
Bu bakımdan, özel eğitimin öncelikli amacı özel öğrencilerimizi bağımsız olarak yaşama hazırlamak ise, özel öğrencilerimiz için çok önemli bir iş alanıdır web sitesi sahibi olmak.

Ben öğrencilerimin her birini istekleri ve becerileri doğrultusunda bir iş yaparken görmek istiyorum, bu işler için yeterliliklere sahip olarak mezun etmek istiyorum. Bu yüzden web sitesi ile para kazanmak isteyen, iş hayatını web üzerinden kurmak isteyen öğrencilerimle seo muhabbetleri yapıyorum.

Ben bir seo uzmanı değilim, olmak gibi bir gayem yok. Zira uzmanlık için çok büyük emekler gerektiğinin farkındayım. Benim uzmanlığım ve ilgi alanım özel eğitim. Ama anlattığım gibi özel eğitim beni seo konusunda bilgili olmamı gerektiriyor. Öğrencilerim için her hangi bir gereklilikten de kaçınmayacağım.

Mobilyacı olmak isteyen bir öğrencime inanır, onu destekler, onunla beraber talaşa bulanırım. Besicilik yapmak isteyen bir öğrencim varsa, onunla beraber ahır temizlerim. Ve internet üzerinden iş kurmak isteyen bir öğrencim varsa onunla birlikte surf yaparım. Benim işim özel.

Googleda yükselmek adıyla yayınladığım bu yazı, Özel eğitim öğrencilerim için hayal kurduğum bir iş alanı için gerekli ön bilgilere sahip olma çabam sonucunda öğrencilerime seo muhabbeti ile yayınlayacağım kategorinin ilk yazısıdır. Özel Eğitim Öğrencilerinin yapabileceklerinin her hangi bir sınırı olmadığını bir kez daha göreceğiz. Temple Grandin adlı akademisyeni aratmanız tavsiyemdir.

Bu yazıyı ve bundan sonrakileri özel eğitim kategorisi altında seo muhabbetleri ile yayınlayacağım, bunun öncelikli amacı özel eğitim öğrencilerini hedef alıyor oluşumdur, bu sebeple ağır teknik ifadeler yerine basit örnekler ile anlatımlar yapmayı hedefliyorum. Yine de genele de hitap edeceğim, evrensel tasarımın öneminin farkındayım.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap