1. Ana Sayfa
  2. Gündemden Seçmeler
  3. Hem Dövdü Hem Ezdi @Siirt

Hem Dövdü Hem Ezdi @Siirt

Utandıran Haberler Tuzak Kurdu Bayıltıp Dövdü

Sinirlerinizin gerildiği, beyninizdeki damarların çekildiğini hissettiğiniz olaylar vardır ya, işte bu gün şu haberi okuyunca öyle oldum. İnsanlığımızdan utandıran haberlerden biri daha; hem dövdü hem ezdi.

Siirt ilinde yaşanan bir olayda, iki kişi kavga ediyor. Sebebi bilinmiyor; yaşça genç olan haliyle yaşlı adamı deviriyor.

Siirt Hem Dövdü Hem Ezdi

Daha önce hiç gitmediğim bir şehrimizde yaşanan bu olay beni çok kötü etkiledi. Yaşlı adamı dövüp, üstünden kamyonet ile geçti. Neyse ki yaşlının daha yaşlanacağı günler varmış da can kaybı yaşanmamış.

Olayın içeriğini bilmiyorum, merakta etmiyorum gerçi.
Kavga bir tarafın devrilinceye kadar ya da pes edinceye kadar sürmesi sınırdır. Daha ötesi olmamalı, kavga da olmamalı tabii.

Burada ise genç olan, o insansa bizi insanlığımızdan utandıran, yaşlıyı yere serdiği halde, hıncını alamayıp üstünden kamyonetle geri geri geçti. Ezdi adamcağızı. Bu nasıl bir insanlık terkidir, bu nasıl bir caniliktir?

Bu kişinin kamuyu huzursuz etmekle başlayıp, kasten adam öldürmeye teşebbüs ile yargılanıp, ceza almasını; ayrıca o kamyonetin tazminat olarak icradan satılıp, parasının mağdur kişiye tazminat olarak verilmesini dilerim.

Konuyla ilgili söylenebilecek bir sürü şey var, umarız ki hak yerini bulur.
Olayın kamera görüntüleri verdiğimiz adreste yer almaktadır.

Konu Siirt, Trafik Terörü ve Utandıran Haberler etiketleri ile ilişkilendirilmiştir. Etiketler ile benzer yazılara iletişim sağlanabilir.

Sosyal Medya Yansıması

Olay tabii olarak haber sitelerinden sonra sosyal medyada yankı buldu. Herkes kınadı falan. Ama bir kaç yorum gördüm, bir tanesi bir “Siirtliye bulaşırsan böyle olur!” diye yazmış. Sanki üzerinden geçilen, dövülen başka bir dünya vatandaşı.

Utandıran haberler konusunda yazmaya başlamama sebep olacak kadar üzücü bir durum. Caniye mi şaşıralım, caniyi övenlere mi? Caniyi överken kendini gömenlere mi? Hani bir söz var, insanlık çok ilerledi; artık göremiyoruz diye.. Ne kadar da haklı…

Bu yazı, gündemden seçmeler kategorisi için utandıran haberler etiketi ile yayınlanmıştır. Amaç, bizleri utandıran haberleri bir nebze olsun duyurmaktır. Ayrıca bu haber buram buram Trafik Terörü içermekte olup, ilgili etiketleme yapılmıştır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bir Özel Eğitim Öğretmeni, Eski Bir Öğretim Elemanı. Davranış sorunları hakkında tecrübeli, meraklı biri.

Görüşlerini Yaz ve Katkıda Bulun!