1. Ana Sayfa
  2. Kullanıcı Deneyimleri
  3. Hepsiburada Kasım 2019 Deneyimi

Hepsiburada Kasım 2019 Deneyimi

Hepsiburada Kasım 2019 Deneyimi

Kasım ayı benim içinde ilk haftaları itibariyle alış veriş dolu oldu ve bunun sayesinde Hepsiburada Kasım 2019 Deneyimi yazısını oluşturabildim.

Hepsiburada eTicaret için değerli bir firmadır, geçmişi dolayısıyla. Artık pek bir değeri yok benim için. Neyse, kredi kartı puanlarını kullanırım umuduyla yapacağım bir alış veriş için denedim, olmadı ve vaz geçtim ama öncesinde olanları burada anlatarak deneyimi sizlere sunmak isterim.

Resimden de görülür, iki adet Kpss Eğitim Bilimleri kitabı alacaktım. Bir öğrenciye faydası dokunsun, bir aday öğretmen kitap masrafları arasında boğulmasın diye niyetlenip çıktığım bir alış veriş.

Yine resimden görüleceği üzere kargo seçenekleri mevcut, ikisi de hepsiburada tarafından teslim edilecek. Lakin biri hızlı teslimat diye paralı, diğeri ise sepet 50 lirayı geçtiği için ücretsiz.

Şimdi ise resme dikkatli bakalım, teslimat tarihleri mühim.
Ücretsiz kargo fırsatı ile sunulan ürünün teslim tarihi 8 Kasım 2019, ücretli teslimat seçeneği olan HepsiJet için verilen tarih ise yine 8 Kasım 2019. Ücretli olan ayrı 10 lira 90 kuruş gibi bir masrafla geliyor.

Burada değinmek istediğim bu olaya ilk defa şahit olmadığım. Ama ilk defa ekran görüntüsünü aldığım için elimde başka delil yok. Bu yüzden kesin dille konuşamayacak olsam da, bu HepsiJet ile bir kar sağlandığı açık.

Ben de daha öncesinde kullanmak durumunda kaldım, hani diyen çıkarsa o saat seçme hakkı veriyor diye, seçilen saatte gelmediklerini de biliyorum. Tek artısı ekstra para verdiniz diye teslim etmek için uğraş veriyorlar, yani arıyorlar. Öbür türlü adreste yoktu diye çok döndü kargolarım.

Jet gibi bir isim ile sipariş başına fazladan 10 lira 90 kuruş net kar, güzel bir tezgah aslında. Tasvip etmesem dahi okumaya üşenenler bu bedeli ödemesi güzel bir ceza gibi geliyor ama tabii ki etik değil.

Hepsiburada Kasım 2019 Deneyimi benim için pek hoş bir deneyim olmadı anlayacağınız, başka bir eTicaret firmasından harcamamı gerçekleştirdim ve ücretsiz bir şekilde kapıya kadar kargolattım. Ve evde olmasa dahi, gidip kargo şubesinden ürünleri alabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bir Özel Eğitim Öğretmeni, Eski Bir Öğretim Elemanı. Davranış sorunları hakkında tecrübeli, meraklı biri.

Görüşlerini Yaz ve Katkıda Bulun!

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Hepsiburada eskisi gibi değil.
    Reklama ayıracağı bütçeyi, komisyondan kesse; daha ucuz olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.