1. Ana Sayfa
  2. Günlük Yaşam

Kaçak Elektrik Ustası Aranıyor – İstenmedik Sonuçlar

Kaçak Elektrik Ustası Aranıyor – İstenmedik Sonuçlar
Kaçak Elektrik Ustası Aranıyor
0

Üzen bir elektrik zammı geldi, malumunuz. Bu durum zama zam getirecek ve istenmedik sonuçlar siftah edecek. Kaçak Elektrik Ustası Aranıyor başlığına sebep bu, bazı kişiler kaçak elektriğe yönelecek ve dürüs-ahlaklı vatandaş sağılmaya devam edilecek.

Karakteriz Az Maaşı Dolgun Kaçak Elektrik Ustası Aranıyor

Kaçak Elektrik Ustası Aranıyor
Kaçak Elektrik Ustası Aranıyor

Saf ve temiz ama fakir vatandaş değil, büyük ihtimalle devletten yardım alan ama saf ve temizlikten uzak kişilerin başvurduğu yollardan birisidir kaçak elektrik. Yıllardır çözülemeyen aksine gittikçe saçma bir hal alan hırsızlık şeklidir kaçak elektrik kullanımı.

Kaçak elektrik eskiden direk kablo bağlama ile yapılıyordu, tabii o zamanlar evlerde bu kadar çok elektrikli eşya olmadığı gibi eski elektrikli eşyalarda ne anakart ne de işlemciler vardı. Şimdi ise buzdolabından tutun, çamaşır makinesine hatta tek işi hamur yoğurmak olan mutfak şeflerinde bile gelen ekstra özellikler sebebiyle küçük birer bilgisayar bulunuyor.

Bilgisayar gibi elektronik devrelerin çoğaldığı ev aletlerinde elektrik dalgalanmaları ve benzeri faktörler büyük öneme sahip, haliyle de kaçak elektriği direk bağlamak sorun çıkartacaktır. E o zaman çare olarak dolgun maaşla hırsızlığa yardımcı olacak kaçak elektrik ustaları olacak, karakter aranmadan eli iş tutuyor olması yeterli gelecektir.

Hatta devletten aldıkları yardımı gömdükleri kahvelerde millet usta reklamları yapacaktır, bize bir usta geldi adam işinin ehli, hemde belli olmuyor öyle bir güzel kaçak hat çekti ki namussuz falan derler. Zaten bu tipler her hakkı kendisinin sanır, aynı 6-7 yaşına kadar çocuk zekasına sahiptirler ve her bir şey onlarındır.

Bu denli büyük bir elektrik zammı, zama zam etkisiyle daha bir çok istenmedik duruma gebedir diye düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz ömrümüz varsa…

Okumaya Devam Et
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap