1. Ana Sayfa
  2. Sağlıcakla Kalın
  3. Migrene Manyetik Çözüm – Baş Ağrısı

Migrene Manyetik Çözüm – Baş Ağrısı

featured

Migrenden muzdarip kişilerin tabiri ile Migren tam bir baş belası, e haliylele çözüm arayışlarının odak noktası; yeni bir çare olarak manyetik çözüm üretilmiş, bakalım ne kadar etkili olacak.

Bu yazı baş ağrısı yazı serimiz için sağlıcakla kalın kategorisinde yazılmıştır.

Migrene Manyetik Çözüm Yeni Bir Deneme

Baş ağrısı etiketi ile yayınladığımız bu seride gerek ağrı sebepleri, gerek çözümleri ile bir kaynak olmaya çalışırken, teknolojik yenilikleri de dahil etmek istiyoruz. Bu yazı tam olarak bu sebeple teknoloji kategorisinde de yer almaktadır.

Migren sadece bir baş ağrısı değil, ayrıca bir yetersizlik türüdür. Zira yüksek ses ve ışık altında hareketliliklerde ciddi aksaklıklara sebep olabilmektedir. Amerika’da 47 milyon kişinin migrene sahip olduğu, bunların içinden 6 milyon kişininse kronik olarak migren hastası olduğu söyleniyor. Bu kadar yüksek sayılar yatırımcıları ve araştırmacıları iştahlandırıyor ve çözüm arayışları konusunda motive ediyor.

Baş ağrısı üzerine kurulmuş bir klinik olan Jefferson Baş Ağrısı Merkezini ve yayınlarını takip ediyorum, bu yüzden migren hakkında baya bir bilgi birikimim var.

Nerivo Kemer – Manyetik Çözüm

Migrene Manyetik Çözüm – Baş Ağrısı

Üst kolunuza takabileceğiniz bir manyetik alan üretici olan Nerivo sayesinde, ağrıyı hissettiğiniz andan itibaren bir saat içerisinde takarsanız, cep telefonu üzerinden de yönetebileceğiniz şekilde ilaçsız bir migren tedavisi bulmuş olursunuz.

İlgili makaleye göre %70 gibi yüksek oranda memnuniyet var, yani hakikaten işe yarıyor. Bilimsel destekli olarak bu makaleyide kaynak olarak gösteriyorum, yanlış bir anlaşılma olmasın.

Kolunuza takabileceğiniz, kablosuz ve dışarıdan pek gözükmeyen yapısı ile kendizi kötü hissetmeyeceğiniz bu cihaz ile beyninizdeki elektriksel ya da nöron aktivitesini düzenleyip migrenin kısıtlayıcı etkilerini hafifletebilirsiniz.

İlaçsız çözümler her zaman daha pahalı olmuştur, lakin kısa vadededir bu pahalılık. Uzun vadede bağımlılık ve yan etkileri sayarsak, bu tarz cihazları da umutvar görüyorum.

Tabii en güzel baş ağrısı çaresi ağrıyı önleyebilmektir. Ağrıyı önleme hakkındaki yazımızı da okumanız tavsiyemdir. Ağrıyı geçirmekle vakit harcamak yerine, daha az vakti ağrı oluşmasın diye harcamanın mantıklılığını ortaya koymak için uğraş verdiğimiz bir yazıdır kendileri.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap