1. Ana Sayfa
  2. Günlük Yaşam
  3. Online Numara Taşıma | Yeni Normal

Online Numara Taşıma | Yeni Normal


Covid 19 ya da bizdeki haliyle KoronaVirüs hayatımızı bir çok noktada etkisi altına aldı ama bunların hepsinin kötü olması gerekmez, önceden önlem alırsak lehimize çevirebiliriz. Online Numara Taşıma yapabilme bu lehe çevirme konusunda güzel bir örnek.

Bu yazıyı bir çözüm önerisi olarak, KoronaVirüs ve Yeni Normal etiketleri ile yayınlıyoruz.

Online Numara Taşıma Yeni Normal İçin Şart!

Öncelikle bu numara taşıma işinin çok zor olmadığını ama operatörler tarafından istenmediği kanısında olduğumu belirtmek gerek. Operatörler bu kolaylığı istemiyor çünkü çok müşteri kaybederler. Eminim ki çoğu kişi sırf GSM bayisine gidecek vakti olmadığı ya da üşendiği için hat taşıma yapmıyor. Bunu bilen operatörler de istifade edip, müşteri memnuniyeti için daha az çaba sarf ediyor. Aksi durumda olsaydı, internette hat taşıma, bu kadar rahat olamazlardı.

Online başvuru ile hatta bir ama ile kredi kartı ve kredi alabilirken hat taşıma için aynı kolaylığın sağlanmaması bu tezimi doğrular niteliktedir.

Hat ya da numara taşıma işleminin güvenlik önlemleri sebebiyle çevirim içi yapılmadığı konusunu savunanlara tavsiyem, gidin de bir GSM bayisinden hat taşıma yapın; bakalım güvenli olduğunu iddia edecekmisiniz. Sadece kimliğinizin fotokopisi ile hat taşıma yapacak bir sürü GSM bayisi var. E nerede güvenlik? İnsan faktörü arttıkça güvenlik zaafiyeti de artacaktır.

Yeni Normalde Online Hat Taşıma Şart

Gelişen teknolojinin nimetlerinden faydalanmak lazım, ayrıca KoronaVirüs ile gelen yenilikleri kabullenme yetisini kullanmak gerekir.

İşlemleri hızlı, güvenli ve kolayca yapmayı mümkün kılacak çevirim içi hat taşımanın önündeki tek engel operatörlerin çıkar kaygıları olacaktır. Geri kalan hiç engel sorun olamayacak kadar kolay adımlarla atlatılır.

eDevlet Üzerinden Başvuru ile Hat Taşıma

Numara taşıma işlemi için eDevlet kullanılabilir. Turkiye.Gov.Tr adresi üzerinden bir sürü işlemi gerçekleştirmek mümkün, o zaman hat taşıma işlemi içinde uygun bir alt yapıya sahip olabilir.

eDevlet için yeterince güvenli olmadığını iddia edenler için sözleşmeli öğretmenlik başvuruları için yegane adresin yine burası olduğunu söylemek lazım. Sanırsam meslek başvurusu için kimse önemsiz diyemez.

Banka Online İşlemleri Üzerinden Numara Taşıma

eDevlet üzerinden yapılacak işlemlerin yeterince güvenli olmadığını düşünenler için online işlemleri çözüm önerisi olarak sunuyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap