1. Ana Sayfa
  2. Otizm Spektrum Bozukluğu
  3. Otizm Spektrum Bozukluğu Çalışmaları

Otizm Spektrum Bozukluğu Çalışmaları

featured

Meraklı olmak iyidir lakin meraklı birini yönlendirecek kişi daha önemlidir. Beni mutlu eden veli tipi meraklı ve yönlendirilmeye açık olan veli tipidir, yorucu olduklarından daha çok mutlu ederler. Otizm Spektrum Bozukluğu Çalışmaları ile içli dışlı olan velilerim olması çok memnun edici.

Bu yazı Özel Eğitim alt kategorisi olan Otizm Spektrum Bozukluğu için hazırlanmış bir yol göstericidir.

İnternet Üzerinde Otizm Spektrum Bozukluğu Çalışmaları Bulmak

Teknoloojinin hayatımızdaki yerinin istenen ve istenmeyen sonuçları var, boş vakitlerde araştırma yapmak ise bunun istenen getirisi. Velilerim internet üzerinden bir çok araştırma yapıyor, kimisi İngilizce harici kaynakları bile takip ediyor.

Bu kadar çok araştırma yapılırken kullanılan yöntem Google oluyor, googleda ilk sıralara çıkan her sorguyu doğru kabul edip okuyorlar. Hal böyle olunca kandırılma ya da dolandırılma ihtimalleri de artıyor.

Gerçek bilgi bilimsel bilgidir diye ekleme yaparak, bilimsel bilgi üreten ve yayınlayan sitelerin Google Seo konusunda biraz geri olmaları sebebiyle, ilk sıralarda yerleri yok. O zaman yapmamız gereken onları biz göstereceğiz. –Seo Muhabbetleri kategorimizi takip ederseniz Googleda ilk sıralarda olmanın başka bir uğraş ve emek sonucu olduğunu görürsünüz.-

Yukarıda söylediğim gibi, bir sürü dolandırıcı internette cirit atıyor. İki seansta otizmden kurtarma vaadi var, bir velim az kalsın yakalanıyordu bu tuzağa..

Pazartesi kahvaltı sonrası günlük alınması gereken vitaminleri hazırlıyordum, telefonum çaldı. Gayri ihtiyari arayana bakmadan cevapladım, bir öğrenci velisiymiş.

Neyse hızlıca konuya geldi, bir hoca bulduk; Efe 3 gün okula gelemeyecek, ona gideceğiz dedi. Önceden haber vermesine şaşırdım, genelde veliler hacı-hoca takılan kesime gittikten sonra, bize ağlamaya gelirler zira.

Benim bu konuda ki fikirlerimi biliyorsunuz dedim, diğer veli arkadaşlardan da gördünüz, duydunuz; dolandırılma ihtimalinizi es geçmeyin. Yok yok hocam merak etmeyin, randevulu çalışıyor; demek ki yoğun biri. Parayı yatırıp, 3.gün sabahına gidiyormuşuz anca dedi.

Şu cümleye iyi bakın; parayı yatırıp, 3.gün sabahı…
İşin özeti burası..

Niye 3 gün önce para yatırıyorsun, nasıl yatırıyorsun derken durumu iyice netledim. Dedim ki sen direk sana verilen adrese, çocuğunu yanına almadan bir git, parayı elden yatır dedim.

Neyse, gitti baktı adres her hangi bir yer. Kimseler öyle bir hocayı bilmiyor, duymamış ama gelen çok olmuş. Milletin parasını tokatlamışlar yani…

Bir Anı

Velilerimiz araştırma yaparken düzgün yönlendirmeler olmazsa başka yerlere sapıp maddi manevi zarar görebiliyor. Bunu yukarıdan anlayabilirsiniz. Hem para, hem emek hemde umutları boşa gidecekti. Erken müdahale yine hayat kurtardı…

Madem müdahale etmemiz ve yönlendirme lazım benim sizlere tavsiyem, Otizm Spektrum Bozukluğu Çalışmaları hakkında en güzel bilgiyi almak için bilimsel kaynaklara yönelmenizdir. Bunun için aşağıda iki Türkçe kaynak vereceğim, buraları araştırın. Yazanları anladığınız kadar okuyun, takılınca bana verin, bende okur ve karşılıklı konuşuruz.

İlk kaynak Yüksek Öğretim Kurumunun arşivi, burada tüm lisans üstü tezleri yer alıyor… Tez Yök kısmına tıklayın… Ulusal Test Merkezi olarak Google araması yapabilirsiniz…

İkinci kaynak daha güncel bilgilerin yer aldığı Özel Eğitim Dergisi olacaktır. Bu dergiyi de takip etmenizi tavsiye ediyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap