1. Ana Sayfa
  2. Gündemden Seçmeler
  3. Özel Okul Butik Sınıf Tuzağı – KoronaVirüs Fırsatçıları

Özel Okul Butik Sınıf Tuzağı – KoronaVirüs Fırsatçıları

Özel Okul Butik Sınıf Tuzağı - KoronaVirüs Fırsatçıları

Şark kurnazları hiç bir zaman pes etmez, bunu unutmayın; Özel Okul Butik Sınıf Tuzağı – KoronaVirüs Fırsatçıları başlığının amacıda bu konuda uyarıda bulunmak içindir. Zira KoronaVirüs üzerinden sürekli yeni dolandırıcılıklar ortaya çıkacak.

İmkanı olan çoğu aile çeşitli iyi niyetlerle çocuklarını özel okullara yollama eğilimine giriyorlar, bu eğilim haliyle fırsatçıları da üzerine çekiyor. Bunun eğitim açısından son örneğini butik sınıf, butik okul yaftaları ile görüyorum.

Özel Okul Butik Sınıf Tuzağı

Fırsatçılar her zaman hassasiyetler üzerinden sizlere saldırır, çocuklarınız da en büyük hassasiyet noktanız; tam saldırmalık. Malumunuz ki KoronaVirüs ile mücadele için en önemli önlemlerden birisi Sosyal Mesafe, yani bir başkasıyla aranızda yeterli uzaklığın olması.

Hijyen
Sosyal Mesafe
Maske

Olmazsa Olmaz 3 Önlem

Okullar olabildiğince kalabalık, idare her ne kadar önlem alsa dahi, çocuklarda yeterli bilinç olmadığı için savunmasız yerlerdir. Bir pozitif vakka okulun yarısından fazlasını sallayabilir, yani aileleri tedirgin eden bir durum var. Bu tedirginliği bertaraf etme vaatleri ile bir okul açılır, sınıflar 8 kişilik yapılır; bol reklam ile ailelerin gözüne sokulur. İnsanların zaaflarından para kazanılır.

Peki bu okullarda eğitim nasıl? Esas sorun burada.
İnsanlar çocuklarını okula sadece vakit geçirsin, bende evde rahat edeyim diye yollamıyorlar.
Bir eğitim her bireye gerekli, iki devlet politikası; okula yollamazsan cezayı yersin.

Butik sınıfların ön plana çıktığı reklamlarla öğrenci ya da doğrusu müşteri kapma çabasına giren, girecek okullar öğretmenleri hakkında da reklam yapabilirler mi? Nasıl öğretmen istihdam ediyorlar, kriterleri ne? İşe başvuran herkesi alıyorlar genelde. Hele ki bilindik bir okul değilse, zaten bilindik okullara da siz başvurmazsınız; onlar sizi alır, neyse.

Butik olsa dahi sınıf ya da okul demeye bin şahit gereken okullara inanıp, çocuklarınızın geleceği ile oynamayın. Öğretmen kadrosunu sorgulayın biraz, kimdir nedir diye. Diploma peşinde koşmayın, öğretmen ile iki dakika konuşun yeter, zira konuştuğunuzda kendini anlatamıyorsa, dersi hiç anlatamaz.

Bir öğretmenden Atomu Parçalamasını beklemezsiniz, atomun nasıl parçalanacağını öğrenmeniz için size doğru bilgileri vermesini, bu bilgi aktarımını da en sade ve anlaşılır şekilde yapmasını beklersiniz. Dediğim gibi mezun olnan üniversiteden yani plakadan çok içeriğine bakın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bir Özel Eğitim Öğretmeni, Eski Bir Öğretim Elemanı. Davranış sorunları hakkında tecrübeli, meraklı biri.

Görüşlerini Yaz ve Katkıda Bulun!