1. Ana Sayfa
  2. Kullanıcı Deneyimleri
  3. PTT Kargo Çalışıyor mu? – Kullanıcı Deneyimleri

PTT Kargo Çalışıyor mu? – Kullanıcı Deneyimleri

PTT Kargo Çalışıyor mu?

PTT bence özelleştirilmeli, çok hantal ve masraflı bir kurum, aklımdaki soru PTT Kargo Çalışıyor mu? Şimdiye kadar PTT ile düzgün bir iş yapabildiğim olmadı, HGS hariç.

Sizce PTT Kargo Çalışıyor mu?

24 Ekim 2020 Cumartesi günü Hepsiburada üzerinden alış veriş yaptım. Toplamda 8 kalem ürün aldım, aşağıda neler olduğunu göreceksiniz. Bu 8 kalem ürün toplam 5 parça halinde kargolandı; 2 tanesi PTT kargo diğerleri ise Yurtiçi Kargo, Aras Kargo ve MNG Kargo. Yani UPS harici hepsini deneme fırsatım oldu bir kerede.

Ürünlerin 5 tanesi Hepsiburada tarafından, diğerleri Yeşil Pazar, OtoCenter ve TrendTahtakale adlı satıcılardan alınmış ürünlerdi. Herbir satıcı ürünleri en geç 26 Ekim Pazartesi günü kargoya teslim etti.

Sipariş Tarihi24 Ekim 2020 Cumartesi | 24/10/2020
Sipariş Saati14:08
Sipariş Bilgileri
FirmaKargonun Veriliş TarihiKargonun Teslim Tarihi ve Geçen Süre
Aras Kargo26 Ekim 2020 Pazartesi, 17:5227 Eki Salı, 18:06 | 1 iş günü
Yurtiçi Kargo24 Ekim Cumartesi, 16:3627 Eki Salı, 15:34 | 3 Gün, 1 iş günü
MNG Kargo26 Ekim Pazartesi, 15:0630 Ekim Cuma, 13:48 | 4 gün, 4 iş günü
PTT Kargo (!)26 Ekim Pazartesi, 15:05
26 Ekim Pazartesi, 11:41
Gelen Giden YOK!
Paketlerin Kargo Şirketlerine verilmesi ve Geçen Süreler

Peki, sizce bu bilgiler dahilinde, en son kim kargoyu teslim etti? Hangi firma aldığı parayı hak etti?
Şuan 31 Ekim 2020, kargoyu son teslim eden firma MNG oldu, teslim edemeyen firma ise PTT Kargo.

Hata Bende mi Acaba? – PTT Kargo Çalışıyor mu?

Merzifon Şubeler

Sorunu kendimde aradım, acaba hata bende mi diye sordum. Merzifon küçük bir yer değil ama ya şubesi yoksa ve sadece belli günlerde dağıtım için şehir merkezinden geliyorlarsa diye düşündüm. Yanılmışım, Merzifon yeterince büyükmüş, 4 tane şubeleri var, yani en azından sitelerinde öyle yazıyor.

Sonra dedim acaba adresi mi yanlış yazdım, e o zaman diğer 3 firma nasıl buldu getirdi. Gerçi adrese daha gelmemiştir mesele, halen şehre getirebilmiş değiller, geziyorlar galiba. Velhasıl, sorun bende değil. İlk sorun Hepsiburada, böyle bir firma ile ne işin var? İkinci sorun ise PTT, niye aldığın paranın hakkını verme derdinde değilsin.

Daha öncesinde Yurt Dışından gelen bir kargomu kaybettikleri (!) gibi, o zamanlar Gebzeye bile İstanbul’dan kargo getiremeyen bir firmadan bahsediyoruz… İlgili yazım için tıklayın..

Kanıtlar

İlk kanıt hepsiburada siparişlerim sayfasından, teslim edilemeyen ürünleri de görüyorsunuz. The Lifeco Home Organik Sıvı Bulaşık Makinesi Deterjanı ile Finish Makine Temizleyici almışım mutfak ürünleri olarak. Birde USB uzatma kablosu ile Merzifon’un soğuklarına hazırlık için aracıma Antifiriz aldım, gerçi kış geçer bunlar bana gelene kadar…

PTT Kargo Çalışıyor mu?

İkinci kanıt resminde ise teslim edilen siparişlerimi görüyorsunuz, Brita Aluna Cool Filtreli Sürahi aldım, buranın suları çok kireçli ve klorlu, fayda eder mi diye. Birde yine aracıma, eskiliğini gölgelesin diye, Liqui Moly Mos2 yağ katkısı aldım. Yine teknolojik aletlerim içinde Peak Power şarj edilebilir ince kalem pil.

Her birinde teslim tarihi yer alıyor, son teslim ise 30 Ekim 2020 tarihinde MNG Kargo tarafından yapılan yağ katkısı. İki resimde de sipariş numarası açık, aynı numaralar gördüğünüz üzere aynı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bir Özel Eğitim Öğretmeni, Eski Bir Öğretim Elemanı. Davranış sorunları hakkında tecrübeli, meraklı biri.

Görüşlerini Yaz ve Katkıda Bulun!