1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Rüşvet Operasyonları – Ekonomik Krizin Etkileri

Rüşvet Operasyonları – Ekonomik Krizin Etkileri

featured

Ben 1986 doğumluyum, yani 33 yıllık bir hayat tecrübem mevcut. Bu 33 yıla 30’a yakın iş tecrübesini sığdırdım, çoğu sektörde çalıştım. Bu tecrübeler bana hayatı öğretti baya, lakin temelimin de sağlam olduğunu düşünüyorum. Ailemle kaliteli zaman geçirdim. Babamla her sabah –hafta içi- oturum aynı masada kahvaltı ettim, haber seyrettim. Küçüklüğümle alakalı olarak o kahvaltı haberlerinde en çok hatırladığım şeylerden birisi rüşvet operasyonları.

Ben küçükken ekonomi pek iyi değildi, ekonomik krizin etkilerini gözlemliyorduk. Tabii ben bunları şimdi daha iyi anlıyorum.

Küçüklüğümde Rüşvet Operasyonları ve Ekonomik Krizler

Ben yazar kasa atıldığını haberlerden ilk görenlerdenim. O zamanlar youtube yok tabii, haberler var. Ben onu sabah kahvaltısında gördüm. Babam anlattı ama ben anlamadım tabii. Neyse, o haberlerde sıkça duyduğum ve yollarda da sıkça duyduğum bir şey vardı; RÜŞVET.

Rüşveti o zamanlar anlamıyordum, ne olduğu tamam da; niye ki?
Haberlerde sıkça geçerdi, otobüslerde –şehirler arası- tanık olurduk.

Trafik polisleriyle özleşen çorba parası muhabbetleri, olacak o kadar vs.

Büyük olaylar ise haberler için bulunmaz nimetti.
Birde yem muhabbeti vardı, bu olayı bilerek yakalattılar; daha büyükleri dönüyor aslında diyenler.
Yadırgandığını hatırlamıyorum, sanki olağan bir şeydi; yakalanmamak gerekiyordu sadece. Kopya gibi.

Sonrasında azaldı bunlar, zira ekonomi iyiye gitti. Bir ara merkez bankası dolar çok düşmesin diye piyasadan dolar alıyordu; o derece iyiydik yani. O vakitlerde duymaz olduk, kimse rüşvete gereksinim duymuyordu.

Şimdiler de ise yine başladık, ayda bir garanti rüşvet operasyonlarıyla alakalı haber var; her kesimden.

Burada paylaşacağım hiçbir operasyonda her hangi bir meslek gurubunu hedef almadığımı, sadece paylaştığımı bildirmek isterim. Umarım ki fazla operasyon olmaz, gerek kalmaz yani.

Tekirdağ Rüşvet Operasyonu Temmuz 2019

Habere göre 4 memur tutuklanmış durumda. Tekirdağ Çerkezköy adliyesinde gerçekleşmiş. İşin içinde ilk belirlemelere göre 4 görevli ve sayısız mahkum var. Dikkatinizi çekeyim, mahkum; yani görevliler sabıkalı insanlarla anlaşmışlar. Ayrıca aynı kişilerin adliyeden hırsızlıkta yaptıkları tespit edilmiş. İrili ufaklı bir sürü eşyayı çalmışlar. Bu hırsızlık olayında klima bile çalınmış ve satılmış. Böyle bir demirbaşın çalınması sadece 4 kişi ile sınırlı kalmaz, bir başka görevlilerde ihmalde bulunmuş en iyi ihtimalle.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap