Sahte mi Gerçek mi – eTicaret Sorunları

Sahte mi Gerçek mi - eTicaret Sorunları

Çoğu zaman kendimi tutamıyorum, ne kadar gelişmemiş bir ülkeyiz aslında; Sahte mi Gerçek mi – eTicaret Sorunları ile bu konuya değineceğim.

Bu yazıyı yazmaya utanıyorum, gerçi yazma sebebimde halimizden utanıyor olmam. Malumunuz şu geçtiğimiz günlerde harika, şahane, mucize vs. gibi aldatmaca boyamalarla indirim kampanyaları ardıardına yapıldı ve iyi cirolara ulaşıldı.

İndirim reklamları YouTube, TV, Radyolar ve reklam yayını yapan her yerde gözümüze gözümüze sokuldu. Gerçekte olan neydi? Önce zamlanan fiyatlar eski haline getirildi. Kampanya öncesi 179 liraya satılan SSD vardır takibimde, kampanya ile 299 liradan 199 liraya düşmüş olarak gösterdiler.

Sahte mi Gerçek mi İndirim – eTicaret Sorunları

Dürüstlüğümüzü sorgulamaya gerek yok, vatan dediğimizde mangalda kül bırakmayan aslan yürekliler (!) iş vatandaşa geldiğinde kazıklamadan edemiyor. Vatan sevgisinin imandan geldiğini, vatandaşını sevmeyenin vatanını sevemeyeceğini ve imanında şüphe etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Sahte mi Gerçek mi diye sorguladığım şeyin ne olduğunu düşünüyorsunuz?
Aslında bu soru bile ayrı bir utanç kaynağı, neyin sahte olabileceğinden bile emin değiliz.

  • İndirim kampanyaları sahte
  • İndirimler sahte
  • Liste fiyatları sahte
  • Ürünler sahte
  • Hizmet sahte

Herşey sahte!

Vatandaşın uğraşı, hangisi sahte yolluyormuş?

Sürekli gezindiğim, takip ettiğim forumlar var. Bunlardan birisinde denk geldiğim manzara şu yukarıdaki resimde yer alıyor. Şu satıcı sahte yolluyor, ben şundan aldım diyor. Altta bir başkası başka bir satıcıyı soruyor.

Bu forum dünyanın en iyi sitelerinden, ziyaretçi ve popülerlik anlamında. Aynı anda hepsi protesto amaçlı bir siteye girseler site patlar. Ama sahte ürünleri sunan bir mağazadan halen alış veriş yapıp; eTicaret Sorunlarını görmezden geliyorlar.

Bizim en büyük sorunumuz da bu, tepki vermeyi bilmiyoruz.
Protesto nedir, niye vardır bilmiyoruz.
Sahte ürünleri saten bir mağaza indirim yapsa geçmişi hemen unutuyor, tekrardan düşüyoruz ağına.
Gerçi böyle olmasak şimdiye kadar kargo firmalarını çoktan dize getirmiştik.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version