1. Ana Sayfa
  2. Öğretmenlik

Sözleşmeli Öğretmenlik Önerisi

Sözleşmeli Öğretmenlik Önerisi
0

Öğretmen Kariyer Fuarı diye bir şey yapıldı, ilk defa; çıkan sonuç ise sözleşmeli öğretmenlik önerisi oldu. Durumun vehametini görün…

Bu yazı öğretmenlik sorunlarını listelemek için ele alınmıştır.

Sözleşmeli Öğretmenlik Önerisi mi?

İlk defa olsun, son defa olsun; öğretmenlik kariyer adı altında bir fuar açılıyor ve gelen konuşmacı, ki kendisi özel okul yetkilisi, sözleşmeli öğretmenlik gelsin diyor, hem de her öğretmen için.

Bütün öğretmenler sözleşmeli olarak girebilse ve öğretmeni de okulun müdürü seçebilse işte o zaman Türkiye’nin geldiği noktayı hep birlikte görürüz. O zaman devlet de bizimle birlikte olacaktır.

Enver YÜCEL

Açıklama ve alıntı gördüğünüz gibi.

Şimdi gelin biraz üstüne düşelim bu konunun. Müdürü kim seçecek?

Benim ilk aklıma gelen sorun müdür oldu, kim olacak bu müdür? Kadrolu öğretmenleri bile hayattan soğutan müdürler var, sözleşmeli öğretmenlik geldiğinde bu kişileri kim koruyacak? Ama bu fikri veren kafa, o baskıcı kafa güç sahibi olsun istiyorsa, bir şey diyemem.

Kendisi bir özel eğitim kurumlarında yetkili biri, daha geçenlerde çok köklü bir özel okul zincirinin başına neler geldiğini gördük, değil mi?
Siz önce kendinizi düzeltin de, sonra bize bakın diyesim geliyor.

Ayrıca rekabetten bahsediyor, yahu özel okullarda ver parayı al ortalamayı diye laf boşuna mı türedi, rekabeti sadece parada yapıyorsunuz…

Önemli bir diğer husus ise o okullar kaç ay boyunca öğretmen maaşlarını vermedi, ne oldu? Çıkıp açıklama yaptın mı? Elini taşın altına koydun mu?
Senin kurumların eğitimi para olarak görmüyor mu? Her şeyi para ile yapmıyormusun?

Tek haklı noktan var, devlet bizimle değil galiba.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap