1. Ana Sayfa
  2. Kullanıcı Deneyimleri

Sürat Kargo Anında İade – Sürat Kargo II

Sürat Kargo Anında İade – Sürat Kargo II
0

Hata bende sanılabilir, lakin benim tercihim değil; Hepsiburada üzerinden 3 ürün aldım, hepside sürat kargo ile yollandı. Bir önceki yazımda zaten yanmıştı ağzım, üflemeye fırsat olmadı. Sürat kargo bu sefer kendisini aşmış anında iadeye başlamış.

Hepsiburada üzerinden aldığım 3 ürün var, bunlar; oto cam perdesi, beyazlatıcı mendil ve s7 edge için silikon kılıf.

15 dakikada dağıtım, kurye, ret. Hepsiburada…

İade Sürecinde Ne Demek?

Sürat Kargo ile çalıştığım süreçte öğrendim ki, biliyorlar, sisteme bakıyoruz. Kargoyu da eve ya da adrese teslim etmek istemiyorlar; sisteme iade süreci başlatıldı yazıp, sizi telaşa sürüklüyor ve gelmenizi sağlıyorlar.
Ben umursamıyorum, istediklerini yapsınlar.
Zaten paketlere öyle kötü davranıyorlar ki, getirmese ret etse daha iyi.
En azından ben uğraşmam, satıcı uğraşır.

Sürat kargo ile gelen ürünlerin hiç birini evde teslim alamadım. Bir kısmını gidip şubeden almam gerekti, diğeri ise iade sürecine girdi. İade olanlardan kaybolan ve bulunanlarda var. Bu eve taşınalı 2 yıl olacak eylül ayında. 2 yıldır aynı mağduriyet devam ediyor.

Bahanesiz iş yapmıyorlar tabii, abi evde yoktun.
Eve mi geldin?
Aynen abi, yoktun.
Zile mi bastın?
Kimse açmadı abi.
Saat sekiz buçukta eve geldin ve evde kimse yoktu?
Anlamadım!
Hareket saatlerine göre 8.38’de kargo dağıtıma çıkmış, 8.44 de ise geri şubeye gelmiş görünüyor. Sen 6 dakikada nasıl benim eve geldin, zile bastında evde olmadığımı anladın?
Rastgele bir adres salladı, orası değil mi abi dedi; orası dedim, bozuldu.
Yalanlar gırla tabii, sonra abi senin adres yetersizdi; karıştırmışım dedi.

Adres şu şekilde; XYZ mahallesi ABC caddesi No: XXX/xx Darıca/Kocaeli
Dedim bu adresin nesi yanlış, nesi eksin; öğretsene bi!

Sonrasında hemen abi seni aradık, telefonun bozuk galiba; telefon mu aldın dedi.
Aslında azmini takdir etmek isterdim ama cevabım senin karakterin bozuk galiba, yenisi mi bekliyorsun oldu.

Söylediğin her şey yalan, saat 8.38 iken sen bu kargoyu bırak, hiç birini dağıtıma çıkartmadın. Benim kargoma elini bile sürdüğü sanmıyorum. 6 dakika sonra iade talebi vermişsiniz, ben şimdi geldim.

Orada daha fazla beklemek istemediğim için, konuşmaya devam etmeden el işareti ile hadi hadi yaptım. Kargomu aldım, eve geçtim. Bu arada orada kargolara nasıl davranıldığını gözümle gördüm yine. Yerlere atıyorlardı, bunlara hak etmedikleri o maaşları önlerine atmak lazım; yağmurlu havada. Toparlasınlar.

Sürat Kargo Anında İade
Sürat Kargo Anında İade

Yukarıda yer alan fotoğrafı ben çektim, detaylı bir gözlem sonucu değildir; çıkışta ayaklar altında kapı önüne atılmış bir kargo kolisidir. A4 kağıt kolisi, muhtemelen 5 top a4 yani 2500 tane a4 yaprağı içeriyor. Bir top a4 en iyi ihtimalle 15 lira, yani tekmelenen ya da atılıp tutulan 75 lira. Asgari maaşta günlük kazancın fazlası. Yazıklar olsun.

Bu konu aynı zamanda Sürat Kargo Kullanıcı Deneyimleri sayfamız için hazırlanmış ek bir tecrübe-deneyimdir.

Yalana Dolan Devam Bravo – Anıda İade Geç Teslim

Akşam evde kargo durumunu sorguladım bir daha, neler olmuş diye bakarken ne göreyim. Ben alış saatim farklı girilmiş. 9.58’de bir daha dağıtıma çıkartmışlar; 18.29’da ise bana teslim etmişler. Her şeyleri yalan dolan, bunlarla iş yapmak zorunda bırakan firmalar ile aramıza mesafe koymamız lazım diye düşünüyorum.

Düşünsenize, aldığımız saatleri oraya yazıyorlar ama tamamen yanlış. Peki ya teslim edecekleri ne malum, değerli bir şey gelse belkide gidecek. Düşünün bir telefon 10 bin liraya kadar çıkıyor artık. 4 asgari maaş… Denetim yok, düzen yok, şeffaflık yok…
Açık tavsiyem değerli eşyalarınızı uzak tutun.

Burada Hepsiburadaya kızıyorum aslında, sen söz sahibisin. Neden müdahil olmuyorsun? Denetim yapsana! 50 lira üstü değil, 75 lira üstü bedava kargo olsun, adam gibi olsun.

Bu yazı kullanıcı deneyimleri kategorisi için hazırlanmış olup, deliller ile desteklenmiştir. Ekran görüntüsü ve kargodaki kolinin içler acısı hali eklenmiştir. Sürat Kargoyu kötülemek amacından ziyade düzelmeleri için nereden başlamaları gerektiğini göstermek istiyoruz. Umarız ki faydalı olur.

Okumaya Devam Et

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap