1. Ana Sayfa
 2. Kullanıcı Deneyimleri
 3. Sürat Kargo İade Sürecinde – Kullanıcı Deneyimleri

Sürat Kargo İade Sürecinde – Kullanıcı Deneyimleri

Sürat Kargo İade Sürecinde

Sürat Kargo kullanıcısı değilim ama ne yazık ki bazı şirketler ürünlerini bu firma ile gönderiyorlar, kargo gelmeyince takip ediyoruz ve ekranda Kargo İade Sürecinde yazıyor. Burada yaşananları ve neden o ibarenin yazılı olduğunu sizlere anlatmak isterim.

Bu yazıyı Kullanıcı Deneyimleri kategorimiz için hazırlıyoruz, bu sayede aynı hatayı daha az insanın yapmasını, aynı doğrudan da daha çok insanın faydalanması istiyorum.

Sürat Kargo İade Sürecinde – Gel Al Demek

Sürat Kargoyu şimdiye kadar hiç tercih etmedim, edene ise çok rastladım. Özellikle müşteri memnuniyetini önemsemeyen kişilerce, ucuz olması sebebiyle tercih ediliyor. Benim tercih etmeyişime denk olarak bu kargo firması da beni sevmez, benim evime şimdiye kadar gönüllü olarak hiç gelmediler, görevi oldukları halde.

Sürekli olarak telefonla arayıp haber verirler ama o konu da bir şikayetim yok, kargonuz geldi Fatih bey, acelesi varsa gelip alabilirsiniz, şu an yoğunuz; gecikme yaşanacak, siz etkilenmeyin istedik derler. Ya ben gidip alırım ya da onlar getirmez…

Son zamanlarda da bir şey dikkatimi çekti, bana bir ürün bu firma ile gönderilirse almıyorum; onlar arıyor, ben gitmiyorum. Sonrasında “Kargo İade Sürecinde” durumuna getiriliyor kargonun son durumu. Yani diyor ki beni bekleme, ben getirmeyeceğim. Sonrasında beklenen kargonun geri gönderilmesidir, değil mi?
Yok onu da yapmıyor, iki üç gün boyunca o şekilde kalıyor gene şubede, amaç o uyarıyı görmen.
Görürsen heyacan yapıp, o heyacan ile strese girip; şubeden gelip alman amaçlanıyor.

Kargo İade Sürecinde Ne Demek?

Benim anladığım kadarıyla, uygulananla paralel olarak, bu bir blöf galiba.
Bana bak sayın müşteri ya kargonu vaktinde al, şubede kalablık etmesin ya da biz yollamakla tehdit ederiz; sen mağdur olursun. Yani her türlü mağdur edilen taraf biz oluyoruz.

 • Acelesi olan benimle çalışmasın
 • Evine kargo isteyen beni tercih etmesin
 • İşten çıkışta bana uğra kargonu al
 • Ya da hafta sonunu bana ayır

Kargo iade sürecine girdiğinde 2,3 gün sonra hakikaten yolluyorlar geri, yapmanız gereken gidip almak; ihtiyacınız varsa tabii.

Yapabileceklerinize gelirsek, ŞikayetVar gibi tüketiciyi koruma platformlarına, CİMER gibi resmi kurumlara, Twitter gibi sosyal mecralara şikayetinizi iletin. Ayrıca online olarak aldığınız bir üründen dolayı bu işkenceye maruz kaldıysanız, ürünü teslim almayın; geri gitsin! Satıcı da kararlarından dolayı mağdur olsun!

Sizi beğenilmeyen, istenmedik bir duruma düşüren firmaları ve bu firmaları tercih eden firmalar hakkında diğer tüketicileri uyarın, mağazalarda yorum yapıp, eksi puan verin.

Ayrıca bakın Ekşi Sözlükte bu konular hakkında neler konuşmuşlar.

Sizde şikayetiniz varsa paylaşın, sessiz kalmayın…
Pek işe yaradığını görmedim ama Sürat Kargo resmi sitesi…

Nihayetinde Sürat Kargo şuan ki durumuyla, benim tecrübelerime dayanarak, tavsiye etmediğim firmalar-ürünler arasında yer almaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bir Özel Eğitim Öğretmeni, Eski Bir Öğretim Elemanı. Davranış sorunları hakkında tecrübeli, meraklı biri.

Görüşlerini Yaz ve Katkıda Bulun!

Yorumlar (2)

 1. 24 Temmuzda bir ilk yaşandı, buraya not düşmek istedim; Sürat Kargo ürünümü ben aramadan, uğraşmadan kendi kendine isteyerek getirdi. Zil çaldı ve kapıdaydı, hayırdır umarım.

  • Söz konusu kargo Trendyol’dan gelmişti, sahte ürün çıktı; iade için yine Sürat Kargo kullanmam gerekti.
   Şubesine gittim ve ne göreyim, 3 tane personel var ve hemen ilgilendiler.
   Sanırsam şirket yeniden yapılanmaya gitmiş ve bazı şeyleri düzelmeye başlamış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.