1. Ana Sayfa
  2. Gündemden Seçmeler
  3. Temmuz 2019 Gündemden Seçmeler

Temmuz 2019 Gündemden Seçmeler

cropped-Temmuz-2019-Gündemden-Seçmeler.png

Temmuz ayı yılın ilk yarısının bittiğini gösterir, artık sayılı gün kalmıştır. Bu temmuzda öyle olacak ve 2019 yılı çarçabuk bitecektir. Temmuz 2019 Gündemden Seçmeler ile yeni yarı yılı karşıladık.

Her ay için, güncellik sağlamak adına, bazı haberleri ve olayları buradan paylaşıyoruz. Özel Eğitim ile alakası olsun ya da olmasın, ki aslında hayat varsa özel eğitimde vardır.

Temmuz 2019 Gündemden Seçmeler Neler Yaşandı

Burada yapacağımız paylaşımlar, tamamen, kendimce seçilmiştir. Her haber için ilgili kaynağa link-bağlantı vermeye çalışıyorum. Umarım ki faydalı olur.

Temmuz 2019 Motorlu Taşıtlar Vergisi Demek

Temmuz ve Ocak ayları araç sahipleri için vergi demektir. MTV olarak bilinen Motorlu Taşıtlar Vergisi yılda iki taksit alınır ve bunların ikincisi Temmuz ayında olur.

Şu aralar araç sahiplerinin üzerinde gezinen kara bulutların sebebi budur yani. Merak etmeyin, kısa sürede geçecektir. Ödemeyi daha kolay yapmak için şu MTV Temmuz 2019 Kampanyaları yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Enflasyon ile Memur Maaşları Temmuz 2019 Gündemden Seçmeler

Temmuz ayında yılın ilk 6 ayı için enflasyon oranları açıklanır, bu oran, anlaşılan oranın üstünde ise aradaki fark eklenerek zam oranları belli olur. Şu an ki verilere göre memur maaşları %6 artacak.

%6 demek, 3 bin lira maaş alan bir memurun maaşının 3 bin 180 lira olacağını belirtir.

Temmuz 2019 Enflasyon Hesabı – Temmuz 2019 Gündemden Seçmeler

Yukarıda yer alan verilere göre bir yılda Tüketici Fiyat Endeksi Değişim Oranı %19.88. Yani bir şey almak için 100 ₺ verirken artık 119.88 ₺ vermemiz gerekiyor. Peki maaşlarda böyle bir artış yaşandı mı, yok, asla.

Fatih KAYA

Neyse, ilgili haber için TÜİK tıklayabilirsiniz.

Bu Ayda Magandasız Geçmedi

Her ay bir aynı ayıbı yaşıyoruz. Biri silahla etrafa sıkıp, birilerinin canını yakıyor illaki. Bu sefer bu olay trafik ile birleşmiş.

Motor ve Araba, yol verme kavgası; motorcu çıkartmış tabancasını 12 sefer ateş etmiş, şoför 4 kurşun almış. Sonuç, araç şoförü can kaybı.

Trafik Terörü, Motorcu Terörü; bıktım ben bunlarda, tabii onlar mutlu mesut.

Neyse, motorcu göz altında; tutuklanacak.
Peki rastgele atışı sonucu başka birinin daha yara almayacağı veya ölmeyeceği garantisi var mı?
Yok!
Bence, sadece cinayetten değil; cinayet + kasten adam öldürmeye teşebbüs ile yargılanmalı ve üst sınırdan almalı.

Yahu bu kadar silah nereden çıkıyor?
Ben devlet memuruyum, almak istesem bir sürü uğraş çekerim.
Yanımda da taşıyamam, el alem peynir ekmek gibi buluyor.

Fatih KAYA

FSM Köprü Bakım Trafiği

Bilmem kaç gün boyunca köprüde trafik olacak, nedeni ise bakım. Bakıma göre asfalt tamamen kazınacak, metal plakaya ulaşılacak. Metal plaka pas ve kirden arındırılmak için kumlanacak ve ardından koruyucu kaplamalar ve asfalt işlemi yapılacak. Bu süreç İstanbul için bol trafikli geçecek.

Trafiği öylesine kabullenmişiz ki, yadırgamıyoruz. Köprü bahane, zaten dolu trafik. Kimse trafiği sorgulamıyor, alıştık. Bireysel olarak zaman fark etmeden herkes araba ile yollarda. Yakıt masrafı bile ürkütmüyor.

Yine ve Yeniden Minibüs Terörü

Her hangi bir ay değil, haftanın minibüs teröründen uzak geçeceğine inanmıyorum ne yazık ki, olacak illa… Çatalca dönüşünde minibüs kontrolden çıkmış, devrilmiş; kaza yapmış. 12 kişi ağır olmak üzere 23 kişi yaralanmış.

Ben evcilleştirilmemiş bir minibüs görmedim, yani kendi kendine kontrolden çıkamaz; asileşemez. E ne mi olur?
Aşırı hız olur, dikkatsizlik olur, kabak lastik olur, patlak süspansiyon olur, bozuk direksiyon kutusu olur; insan hatası daha da doğrusu şoför kusuru olur. Biz bu minibüslere canlar emanet ediyoruz, şoförleri ise umursamıyoruz.

Sonrasında ise, kaza olunca yandı canım benim.

Temmuz 2019 ve Kalanlar

Bu ayda gelip geçecek ve aklımızda neler kalacak, bilemiyoruz.
Bu yazıyı site güncelliğini korumak adına, gündemden seçmeler kategorisi için hazırlamış bulunuyoruz. Burada alan veriler için, varsa, kaynakları gösterilmiştir.

Kütahya Eş Cinayeti

Bir telefon tamircisi sahip olduğu silahla eşinin hayatına son vermiş. Haberin detayına girmeden, yine mi silah! Niye bu kadar kolay silah temin ediliyor bu ülkede? Kütahya haberi!

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Kazalar son hız devam..