1. Ana Sayfa
  2. Gündemden Seçmeler
  3. Tuzak Kurdu Bayıltıp Dövdü – Bugünde Utandık

Tuzak Kurdu Bayıltıp Dövdü – Bugünde Utandık

featured

Rize, böyle bir haberin kaynağı olmasını beklemediğim, bir Karadeniz şehri. Haber kaynağı aşağıda verilecektir, habere göre bir erkek (adam demiyorum) bir kadını kapıda tuzak kurdu bayıltıp dövdü.

Bu tarz bir durumun Rize ilinde yaşanması beni tedirgin etti, saldırganın kimliği ve nereli olduğunu öğrenmek isterdim.

Genç Kadına Tuzak Kurdu Bayıltıp Dövdü

Utandıran haberlere kaynak bulmadan hiç zorlanmıyorum. Her yerden çıkıp geliyor. Rize‘de yaşanmış bir olay, halen inanamıyorum; kadına şiddet içeriyor, hemde canice.

Aralarında nasıl bir ilişki olduğunu bilmediğimiz iki genç var ortalıkta, bunlardan biri apartman girişine tuzak kuruyor, diğeri içeri girince can havliyle dışarıya kaçsa da, yakalanıyor. Ardından işler çirkinleşiyor.

Erkek genç kadının tam yüzüne bir yumruk atıyor, kadının canı ne; bayılıyor. Bunun üstüne bitmiyor olay, erkek tekmeler atmaya başlıyor. Sanki kadın ona saldırdı ilk başta, öyle bir kin var üstünde. Çevreden araya giriyorlar, erkek uzaklaşıyor.

Genç Kadın ya Apartmandan Kaçamasaydı?

Burada benim merak ettiğim ve önemli bir husus var, bu kadın saldırıya apartmanın içinde uğrasaydı ne olacaktı?
Saldırganın amacı neydi?
Cinsel istismar mı? Taciz?
Cinayet?

Saldırganın amacı neydi?
Cinsel istismar mı? Taciz?
Cinayet?

Bunları bilmiyoruz, iyi ki öğrenemedik ama bunlar önemli detaylar.
Savcı bunu dosyasında irdelemeli, bence cinayete teşebbüsten hemde kasıtlı ve planlayarak cinayete teşebbüsten dosya açılmalı.
Baksanıza kadın bayıldığı halde nasıl saldırmaya devam ediyor ve ötesi çevreden gelenler olmasa, düşünmek bile istemiyorum.

Ya Güvenlik Kamerası Olmasaydı?

Biz bu haberi sosyal medyaya düştüğü için biliyoruz, düşünün güvenlik kamerası olmasa haberimiz olmayacak, saldırgan ya tutuklanmayacak ya da serbest kalacaktı; delil yok diye.

Bir diğer olaya da değinmek istiyorum, bir suç sosyal medyada tepki çekince mi suç oluyor? Çünkü bu olay ilk yaşandığında aldığım haberlere göre ifadenin ardından saldırgan serbest bırakılmış. Sosyal medya üzerinde gündem olunca tekrar göz altı kararı ve tutuklama gelmiş.

Yani bir suçlunun cezalandırılması da mı like ve favorilere göre belirlenecek?

Fatih KAYA

Eklemek istediğim bir şey var, serbest kalmasına karar verenin kararı bozulduğuna göre, yanlış karar vermiş olmuyor mu?
Başka bir memur olsaydı yerinde, hani yüksek bir bir memur değilde; ne olurdu hali? Düşündünüz mü hiç?

Güvenlik Kamerasının Önemi – Tuzak Kurdu Bayıltıp Dövdü

Yasalar önünde herkes masum sayılır, bir delil yoksa. Bakınız bu haber, eğer bu görüntüler olmasa o kadıncağız derdini kimselere anlatamazdı. Saldırgan ise ben bir şey yapmadım derdi, çıkardı; gerçi öyle de oldu. Lakin sonrasında güvenlik kamera görüntülerinin sosyal medyada ses getirmesi sayesinde adli işlem yapıldı.

Güvenlik kamerası hayat kurtarmaz belki ama ne olup bittiğini şüphesiz anlatır. Bu sebeple evinizin ve sevdiklerinizin güvenliği için gerekli güvenlik tedbirlerini almaktan çekinmeyin.

Özel Eğitim Öğretmeni olarak velilere sürekli bunu anlatıyorum, mümkünse çocuğunuzun servisten inip, eve girişine kadar tüm hareketlerini kayıt altına alacak bir cihaz temin edin diye.

Bu yazı günlük yaşam kategorisi için gündemden seçmeler olarak yayınlanmış olup, utandıran haberler ile etiketlenmiştir. Rize ilinde yaşanan kadına şiddet olaylarının güvenlik kamerasına yansımasını içermektedir. Haber kaynağı buradan ulaşılır durumda.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eski bir öğretim elemanı, mevcut bir öğretmen. Fizik, Özel Eğitim, İşletme ve Adalet mezunuyum ayrıca Tez Aşamasında bırakmak zorunda kaldığım bir lisans üstü eğitimim var. Mining, 3d yazıcı, yazılım vb ihtiyaçlar noktasında danış ve yardım noktasıyım.

Yorum Yap